Len

Lněné plátno používáme s velkou oblibou. Pro jeho estetické kvality jsme vytvořili Pure collection - kolekci výrobků z přírodních materiálů na svačinu a na nákup pečiva. V této kolekci vyniká lněné plátno krásnou strukturou nepravidelně zesílených vláken a barvami v pastelových odstínech, je velmi příjemné na dotek.

Lněné plátno je nejen krásné na pohled, ale i funkční. Výborně absorbuje tekutinu, dokonce třikrát více než bavlna. Je pevné a odolné vůči oděru, na pevnosti neztrácí ani praním. Je odolné vůči plísním a bakteriím, nepřitahuje a nepohlcuje prach. Pro tyto vlastnosti jsme si len zvolili na šití kuchyňských utěrek, kde ho používáme v měkčené úpravě.

Len je ekologický materiál. Již jeho pěstování si nevyžaduje ošetřování pesticidy a při zpracování není třeba len, na rozdíl od jiných tkanin, chemicky upravovat. Je plně recyklovatelný a biologicky odbouratelný.

100% přírodní materiál

původem z ČR, Evropy

Certifikát

OEKO-TEX® standard 100, class 1

ekologický

plně recyklovatelný materiál


V naší nabídce naleznete několik druhů lněného plátna. Pečlivě si použitý materiál vybíráme tak, aby přesně odpovídal našim nárokům na daný výrobek. A nebojíme se za speciální povrchovou úpravu plátna zaplatit více.

  • Vysokogramážní lněné plátno. Pevné a odolné plátno s výraznou strukturou nepravidelných spletení jednotlivých vláken. Na pohled i na dotek je tento len krásný, přírodní.
  • Měkčené lněné plátno. Plátno, které projde procesem měkčení, je mimořádně jemné, poddajné a savé. Na dotek je měkké a hebké a nám se výborně hodí na šití kuchyňských utěrek.
  • Vysokogramážní plátno měkčené s wafflovou strukturou. V této úpravě jsou výjimečné vlastnosti lnu dovedeny k dokonalosti. Lněná vlákna jsou spletena do čtvercové struktury připomínající waffle, čímž vzniká plátno nadýchané, plastické a velice savé. Používáme toto plátno v měkčené úpravě, pro mimořádnou hebkost a jemnost konečného výrobku.